آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

  1. خانه
  2. استخدام کارجو
  3. آموزش فریلنسری
  4. جزئیات مقاله
آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

مردم در سراسر جهان، از جمله دانش‌آموزان، در نتیجه همه‌گیری کووید-19 مجبور شده‌اند عادت‌های خود را تنظیم کنند. ما شاهد ظهور آموزش الکترونیکی در نتیجه فناوری پیشرفته هستیم. برای برگزاری کلاس‌ها، چندین مؤسسه آموزشی از کلاس‌های فیزیکی به کلاس‌های درس مجازی تبدیل شده‌اند. فناوری مجازی به سرعت در حال رشد بود و حتی قبل از اینکه مسئله کووید-19 به جهان برسد، مورد استفاده قرار گرفت. دانش‌آموزان قبل از همه‌گیری از طریق انواع کلاس‌های آنلاین یاد می‌گرفتند، اما از آن زمان افزایش قابل توجهی در تقاضا برای یادگیری مجازی وجود داشته است.

 

 

آموزش آنلاین و آفلاین دارای مزایا و معایب خاص خود است. این وبلاگ به یکی از موضوعات مورد بحث این روزها می پردازد: آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین: کدام بهتر است؟

آموزش آنلاین:

روش ارائه آموزش به طور دائم در نتیجه نوآوری های فناورانه تغییر کرده است. در واقع، آموزش آنلاین به یک تکنیک آموزشی انعطاف‌پذیر تبدیل شده است که در آن دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی از خانه خود به مواد مطالعه دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، آموزش آنلاین یک گزینه فوق العاده برای دانش آموزانی است که قادر به ثبت نام در کلاس های سنتی نیستند، و همچنین به آنها اجازه می دهد تا با سرعت خود مطالعه کنند.

 

آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های خود انضباطی و مدیریت زمان را از طریق آموزش آنلاین بیاموزند، که به آنها امکان دسترسی بی‌پایانی از منابع آموزشی را نیز می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی سرعت یادگیری خود را در صورت داشتن تجهیزات صحیح و دسترسی به اتصال اینترنتی پایدار تعیین کنند.

آموزش آفلاین:

آموزش آفلاین همتای سنتی آموزش آنلاین و شیوه اصلی یادگیری است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا به طور منظم با همسالان و معلمان خود در یک محیط رو در رو در ارتباط باشند. حتی اگر آموزش آنلاین به عنوان آینده آموزش پیش بینی شود، هرگز نمی تواند جایگزین ماهیت کل آموزش سنتی شود. مسائل فنی تأثیر کمی بر آموزش آفلاین دارد و فرصت فوق العاده ای را برای دانش آموزان فراهم می کند تا برنامه ریزی ثابتی داشته باشند و به آن پایبند باشند.

 

کلاس‌های آفلاین دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا در پروژه‌ها با دانش‌آموزان دیگر همکاری کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا مهارت‌های جدید بیاموزند. دانش‌آموزان در نتیجه آموزش آنلاین بیشتر درون‌گرا می‌شوند، زیرا آنها فقط از طریق چت آنلاین به جای تعامل چهره به چهره با دانش‌آموزان دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

 

علاوه بر این، آموزش آفلاین به معلمان اجازه می دهد تا پاسخ ها و رفتار دانش آموزان خود را مشاهده کنند و در صورت نیاز پاسخ دهند. در نتیجه، مهم نیست که آموزش آنلاین چقدر پیشرفته باشد، آموزش آفلاین همچنان نقش مهمی در رشد دانش آموزان ایفا خواهد کرد.

آنلاین در مقابل آفلاین:

معلمان می توانند به سادگی دانش آموزان خود را در کلاس های مجازی آموزش دهند که نوبت به کلاس های آنلاین می شود. تا زمانی که دانش‌آموزان به اتصال اینترنت دسترسی دارند، می‌توانند به سرعت به منابع یادگیری از هر کجا دسترسی داشته باشند. معلمان می توانند از انواع مواد آموزشی آنلاین مانند فیلم، فایل صوتی، انیمیشن، تخته سفید مجازی، اتاق کنفرانس مجازی و چت زنده با دانش آموزان در کلاس های آنلاین خود استفاده کنند.

 

از سوی دیگر، کلاس های آفلاین، محیط یادگیری عملی را در محدوده یک کلاس درس واقعی برای دانش آموزان فراهم می کند. این اجازه می دهد تا دانش آموزان به طور مستقیم با اساتید خود ارتباط برقرار کنند و همچنین به طور فعال در بحث ها و مناظره های زنده شرکت کنند. دانش آموزان همچنین می توانند به فعالیت های تفریحی مانند نقاشی و تربیت بدنی بپردازند که به رشد توانایی های ذهنی و جسمی آنها کمک می کند.

آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

هنگام انتخاب بهتر بودن یادگیری آنلاین یا آفلاین مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند:

دسترسی

یکی از خوشایندترین جنبه های کلاس های آنلاین این است که می توان از هر کجای دنیا به آنها دسترسی داشت. دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به سیستم از هر نقطه‌ای به راحتی از خانه خود به مواد مطالعه دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن‌هایی مانند زوم و تیم مایکروسافت این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند که از هر کجا در سخنرانی‌ها شرکت کنند. علاوه بر این، دانش آموزان مجبور به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب نیستند. در نتیجه، کلاس های آنلاین مزیت متمایز انعطاف پذیری مکان را ارائه می دهند.

 

از سوی دیگر، کلاس های آفلاین، دانش آموزان را ملزم می کند تا به محل موسسه آموزشی خود سفر کنند. تدریس معمولاً در یک مکان ثابت مانند سالن سخنرانی یا کلاس درس فیزیکی انجام می شود. برخی از دانش آموزان ممکن است مجبور شوند مسافت زیادی را برای رفتن به مؤسسه آموزشی خود طی کنند که ممکن است ناراحت کننده باشد. ناگفته نماند که دانشجویان باید هزینه ایاب و ذهاب را بپردازند.

 

مدیریت زمان

دانش آموزانی که در کلاس های آنلاین شرکت می کنند با مشکلات مدیریت زمان قابل توجهی روبرو هستند. دانش‌آموزان آنلاین اغلب به دلیل مسئولیت‌های مختلف حواسشان پرت می‌شود و برنامه‌ای منظم ندارند. دانش‌آموزان ممکن است برنامه خوبی نداشته باشند و تسلیم تمایل به تعلل شوند زیرا کلاس‌های آنلاین مزایای مطالعه خودسرانه را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، دانش‌آموزان موظف هستند برای مدت طولانی در کلاس‌های آنلاین خود بمانند، که ممکن است باعث شود آنها در اینترنت برای حواس‌پرتی جستجو کنند یا نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی کنند.

 

در صورت برگزاری کلاس‌های آفلاین، دانش‌آموزان باید برنامه دقیقی را که توسط اساتید ارائه می‌شود، رعایت کنند. علاوه بر این، از آنجایی که از یادگیری تعاملی استفاده می شود، از دانش آموزان انتظار می رود که کار و پروژه های خود را به موقع به پایان برسانند. علاوه بر این، حواس بچه‌ها در محدوده‌های کلاس فیزیکی کمتر پرت می‌شوند و یاد می‌گیرند که کارهای محول شده‌شان را طبق یک برنامه از پیش تعیین‌شده انجام دهند.

انعطاف پذیری

بزرگترین مزیت کلاس های آنلاین انعطاف پذیری آنهاست. این به دانش آموزان این آزادی را می دهد که نرخ یادگیری خود را بدون احساس عجله ایجاد کنند. دانش‌آموزان به سادگی می‌توانند هر زمان که برایشان راحت باشد در دوره‌ها شرکت کنند، زیرا به فیلم‌های ضبط ‌شده و مطالب خواندن آنلاین دسترسی دارند. همچنین به دانش آموزان این امکان را می دهد که وقت خود را صرف هضم محتوا و تکمیل کار یا تحقیق خود با سرعت خود کنند.

 

وقتی صحبت از آموزش آفلاین می شود، عنصر خاصی از سختی وجود دارد. از آنجا که هیچ فیلم یا یادداشت از پیش ضبط شده ای وجود ندارد که به راحتی در دسترس دانش آموزان باشد، انتظار می رود که آنها به موقع برای سخنرانی ها یا جلسات خود حاضر شوند. در نتیجه، دانش‌آموزان باید برنامه‌ریزی شده و سخت‌گیرانه‌ای را که توسط مؤسسه آموزشی خود تعیین می‌شود، رعایت کنند.

تعامل دانش آموز و معلم

علی رغم باور عمومی مبنی بر اینکه تعامل کمی بین دانش آموزان و معلمان در آموزش آنلاین وجود دارد، تعامل زیادی بین دانش آموزان و معلمان وجود دارد. دانش آموزان می توانند در هر زمان و از هر مکانی با استفاده از کلاس های آنلاین با معلمان خود ارتباط برقرار کنند. ارتباط دو طرفه نیز در کلاس های آنلاین امکان پذیر است که تاثیر زیادی در یادگیری دارد. در کلاس های آنلاین، تعامل دانش آموز و معلم می تواند هم زمان و هم ناهمزمان باشد.

 

آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

در مورد کلاس های آفلاین، تعامل حضوری وجود دارد، به خصوص به دلیل اینکه تدریس همزمان است. دانشجویان و اساتید دارای خطوط تماس باز هستند که امکان بحث و گفتگوهای پر جنب و جوش را فراهم می کند. همچنین به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا پاسخ فوری به سؤالات و بازخورد خود را دریافت کنند. برای جلب مشارکت دانش آموزان، معلمان با رویکردهای مختلف یادگیری سازگار می شوند.

یادگیری عملی

آموزش آنلاین کاملاً تئوری است و از طریق اینترنت انجام می شود. این امر شرکت دانش‌آموزان در بخش‌های عملی یادگیری را که بخش اساسی آموزش است، دشوار می‌سازد. دانش‌آموزان باید در موضوعاتی مانند شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، هنر و ورزش حضور فیزیکی داشته باشند تا بتوانند آزمایش‌های زنده انجام دهند یا فعالانه در فعالیت شرکت کنند.

 

برخلاف کلاس‌های آنلاین، کلاس‌های آفلاین محیطی هیجان‌انگیز ارائه می‌دهند که هر دو جنبه آکادمیک و عملی یادگیری را ترکیب می‌کند. این به رشد کلی شناختی و مهارتی دانش آموزان کمک می کند. یادگیری عملی شما را قادر می سازد تا یاد بگیرید و به سرعت با موانع و تنظیمات روزمره سازگار شوید و همچنین دروس را بهتر درک کنید.

مسائل فنی

مسائل فنی به طور مداوم در کلاس های آنلاین وجود دارد. کلاس های آنلاین شامل استفاده از تجهیزات الکتریکی مناسب مانند وب کم، میکروفون، هدفون و رایانه شخصی و همچنین اتصال به اینترنت قابل اعتماد است. علاوه بر این، مسائل تکنولوژیکی مانند اتصال کند اینترنت یا فقدان زیرساخت فنی کافی ممکن است از یادگیری یکپارچه جلوگیری کند. ممکن است برای دانش آموزان شرکت در سخنرانی های زنده یا دانلود فیلم ها یا یادداشت های آنلاین چالش برانگیز باشد.

 

مشکلات فنی به ندرت تهدیدی برای کلاس های آفلاین هستند. به استثنای هر درسی که شامل ارائه یا رایانه باشد، دانش‌آموزان و معلمان نیازی به تسلط بر فناوری ندارند، و از آنجایی که بیشتر یادگیری در کلاس فیزیکی انجام می‌شود، مسائل فنی دغدغه اصلی نیستند.

مقایسه در هزینه

یکی دیگر از عناصر کلیدی در انتخاب بهترین روش آموزش موضوع هزینه است. بدون توضیحات اضافی به مقایسه آموزش مجازی و کلاس حضوری خواهیم پرداخت.

به طور خلاصه، یادگیری آنلاین و یادگیری آفلاین هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند. شما فقط باید انتخاب کنید که برای شما و شرایط شما بهتر است. شاید شما فردی باشید که نیاز به حضور همیشگی مدرس داشته باشید پس اموزش افلاین برای شما مهم تر است. اما اگر شما به متخصص بودن مدرس اهمیت بیشتری میدهید ممکن است مدرسی که در شهر دیگری زندگی میکند توانایی بیشتری برای یادگیری بهتر شما داشته باشد، و بتواند در سطح بین المللی به شما اموزش دهد.

یکی از موسسات بروز در حوزه آموزش مجازی ، موسسه بین المللی مهارت ها می باشد که علاوه بر ویژگی های آموزش های مجازی دارای اساتید قوی  و بروز می باشد و همچنین دانشجویان می توانند در سطوح بالایی از توانایی و درک  مطلب داشته باشند و همچنین مدرک معتبر  کسب مهارت از آمریکا دریافت کنند.

 

 

admin

زمان عضویت نویسنده: 1 دی, 1400

مدیریت وبسایت هایر اکسپرت - تمام سعی ما در فراهم ساختن بهترین فضای ممکن برای فریلنسر ها و کارفرمایان است.

پاسخ شما به دیدگاه