5 راهکار آسان برای تقویت رزومه جهت استخدام یا اپلای

  1. خانه
  2. سایت فریلنسری ایرانی
  3. جزئیات مقاله
5 راهکار آسان برای تقویت رزومه جهت استخدام یا اپلای

تقویت رزومه کاری برای استخدام آسان

رزومه یک وصله جدایی ناپذیر است که از سال ها پیش تا کنون همراه آدمی وجود داشته است. انسان مدام در دوران های مختلف در تلاس برای تقویت رزومه جهت استخدام بوده است. طبیعتا در زمان های مختلف رزومه و استخدام در شکل های مختلف وجود داشته است. به طور مثال اگر در قرن ها پیش شخصی به عنوان چوپان تمایل به کار در کنار شخصی دیگر داشت، باید از وضعیت خد قبل از آن دوران برای صاحب کار جدید خود بگوید، از اینکه چند سال کار کرده است، نزد چه کسانی بوده است و سابقه کاری او چگونه بوده است. اگر می توانست اعتماد صاحب گوسفندان را جلب کند، می توانست مشغول بکار شود.

در دنیای امروزی نیز دقیقا به همین شکل است. رزومه باید طوری باشد تا بتواند شخص مقابل را مجذوب کند و اعتماد کارفرما را جلب کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژِی رزومه ها و مشاغل و کارفرما ها پیشرفت و توسعه یافته اند و اغلب بر بستر دنیای وب هستند. حال اگر شما نیز قد دارید با تقویت رزومه برای استخدام کار خود را آسان تر کنید، همراه ما باشید.

راهکارهای تقویت رزومه کاری

  • داشتن سابقه کاری

برای تقویت رزومه کاری اولین راهکار، کار کردن و کسب سابقه کاری است. شما باید به هر نحوی شده از ابتدا کار کردن را شروع کنید. حتما دلیلی ندارد که از شرکت های بزرگ و گران کار بگیرید. در شرکت ها و موسسات کوچک شروع به کار کنید تا هم درامدی داشته باشید، هم یک سابقه کار ایجاد کنید. سپس می توانید در ادامه برای استخدام در شرکت های بهتر درخواست دهید و به همین ترتیب ادامه دهید. اما سابقه کار به تنهایی کافی نیست.

  • داشتن مدرک معتبر

یکی از مهترین موارد در تقویت رزومه کاری برای استخدام داشتن مدرک معتبر است. اگر شما در زمینه ای تحصیل کرده ای و می خواهید در همان زمینه مشعول به کار شوید،  نیاز است که یک یا چند مدرک معتبر داشته باشید تا دلیل بر مهارت و تخصص شما باشد. حتما نیازی به مدارک معتبر از دانشگاه های معتبر نیست، مدارک دانشگاه های آزاد و … نیز کافی هستند.

  • جوایز و افتخارات

اگر در دوران تدریس یا کار پیشین خود موفق به اخذ جوایز یا لوح های تقدیر و … شده اید که بدلیل کیفیت خوب کار و تحصیل شما بوده است. می تواند گذینه بسیار مناسبی برای تقویت رزومه کاری باشد.

  • داشتن وبسایت یا وبلاگ شخصی

برای اکثر افراد می تواند مفید باشد. افرادی که حیطه کاریشان در زمینه فناوری های جدید و نو هست، می توانند در فضای وب بیشتر خود را نمایان کنند تا نظر کارفرما را بیشتر جذب کنند. در ادامه می توانید با سفارش خدمات طراحی وب از پویا سافت برای تقویت رزومه کاری خود اقدام کنید.

تقویت رزومه تحصیلی برای اپلای

امروزه دغدغه اکثر جوانان و دانشجویان داشتتن رزومه تحصیلی مناسب برای اپلای است. در ادامه این پست نکات مناسب برای تقویت رزومه تحصیلی را خدمت شما عرض خواهیم کرد تا بتوانید به آسانی برای آن اقدام کنید. همچنین در پایین تر به موارد کلی که می تواند در تقویت رزومه های کاری و تحصیلی مفید باشد را ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

در بحث تحصیل نکات مهمی وجود دارد که می تواند مسیر تحصیلی شخص را در آینده مشخص کند. بنابراین اگر فرد دانشجو تمایل داشته باشد در آینده در یک دانشگاه معتبر تحصیل کند باید از رزومه خوبی برخوردار باشد. یکی از نکاتی که می تواند در رزومه تاثیر گذار باشد، داشتن سابقه کاری است.
اگر شخص دانشجو در زمینه ای که در حال تحصیل است، سابقه کاری داشته باشد، به این معنا است که شخص به اندازه کافی در آن زمینه مهارت دارد، و از آن استفاده کرده است. بنابراین یک امتیاز بسیار خوب محصوب می شود. در ادامه برخی از راهکار های تقویت رزومه تحصیلی را بیان خواهیم کرد.

راهکارهای تقویت رزومه تحصیلی

راهکارهای تقویت رزومه تحصیلی

یک رزومه خوب به 9 بخش تقسیم می شود که در ادامه می توانید مشاهده کنید:

اطلاعات شخصیPersonal information
سوابق تحصیلی و پتانسیل‌هاEducation and Qualifications
علایق تحقیقاتی در رزومه تحصیلی Research Interests
لیست مقالات و کتاب‌های چاپ شدهPublications
سوابق کاریExperiences
درس‌هایی که پاس کرده‌ایدSelected Courses
مهارت‌هاSkills
جوایز و افتخاراتAwards and Honors
لیست حضور در کنفرانس‌ها

Conferences

 

جدول فوق تمام آن چیزی که یک روزمه خوب باید داشته باشد را لیست کرده است. بنابراین از همان شروع شما باید در رزومه خود، برخی از اطلاعات شخصی را وارد کنید تا بهتر قابل شناسایی باشید.

ارائه سوابق تحصیلی در طول دبیرستان و دانشگاه بسیار مفید است. اگر در طول این دوران ها مدارکی را کسب کرده اید نام ببرید و در صورتی که جزو شاگردان ممتاز بوده اید ذکر کنید.

در مرحله بعدی ذکر سوابق و علایق تحقیقاتی بسیار مهم است. یک دانشجو که برای اپلای اقدام می کند باید روحیه و ذهن پژوهشی داشته باشد. بنابراین اگر در قبل هر کار تحقیقاتی و پژوهشی را انجام داده ذکر کنید.

لیست کتاب ها و مقالات چاپ شده خود را در روزمه خود قرار دهید.از مهمترین موارد برای تقویت رزومه تحصیلی داشتن مقاله یا کتاب معتبر است. پس حتما تاکیید می شود در طول مدتی که برای اپلای حاضر می شوید، حتما برای نوشتن مقاله و کتاب اقدام کنید.

نام بردن از درس ها و ترم هایی که پاس کرده اید نیز می تواند مفید باشد. بنابراین حتما یک توضیح و خلاصه کوتاه از مدت تحصیل قبلی خود ذکر کنید.

لیست مهارت های خود را حتما به بهترین شکل ممکن نمایش دهید. داشتن مهارت های تخصصی و خاص می تواند امتیاز مفیدی برای دانشجو محسوب شود. بنابراین همیشه سعی بر یادگیری مهارت های جدید داشته باشید.

ارائه جوایز و افتخارات نیز یک موضوع مهم در افزایش کیفیت رزومه تحصیلی می باشد. در صورتی که فضای کافی در رزومه شما موجود بود، چند نمونه از بهترین جوایز یا افتخارات خود را درچ کنید.

بدون شک شرکت کردن در کنفرانس های علمی پژوهشی یک مزیت بسیار خوب است. کسب مهارت های جدید توسط کنفرانس دیگران می تواند بسیار مفید باشد. همچنین ذکر لیست کنفرانس هایی که در آن ها حضور داشته، می تواند در تقویت رزومه تحصیلی شما مفید باشد.

ارائه سوابق کاری نیز بسیار مفید است که قبلا در خصوص آن صحبت کردیم.

admin

زمان عضویت نویسنده: 1 دی, 1400

مدیریت وبسایت هایر اکسپرت - تمام سعی ما در فراهم ساختن بهترین فضای ممکن برای فریلنسر ها و کارفرمایان است.

پاسخ شما به دیدگاه