10 نکته فریلنسری برای مبتدیان

  1. خانه
  2. استخدام کارجو
  3. آموزش فریلنسری
  4. جزئیات مقاله
10 نکته فریلنسری برای مبتدیان

هر روز مشاغل فریلنسری در حال افزایش و پیشرفت هست. از این رو تصمیم گرفتیم بهترین شرایط و امکان را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید با خیال راحت در مسیر فریلنسری فعالیت کنید. با هایراکسرپت همراه باشید.

اگر به  هر دلیلی تصمیم گرفته اید که کار آزاد را شروع کنید یا فریلنسر شوید، این مقاله برای شما مناسب است. اما این مقاله معمول شما در مورد نکاتی برای فریلنسرهایی نیست که برای اولین بار کار می کنند. در هایراکسپرت، ما از سال 2021 به مردم کمک کرده‌ایم شغل خود را ترک کنند و مشاغل آزاد خود را راه‌اندازی کنند. بنابراین ما بهتر از بسیاری می‌دانیم که فریلنسینگ آنطور که تأثیرگذاران صنعت فکر می‌کنند آسان نیست. ما اینجا هستیم تا خوب، بد و ناخوشایند را در مورد مشاغل آزاد برای مبتدیان به اشتراک بگذاریم. اما ما همچنین می‌خواهیم بهترین نکات خود را برای موفقیت به عنوان یک فریلنسر به شما ارائه دهیم. در اینجا نکات و توصیه‌هایی برای فریلنسری وجود دارد که آرزو می‌کردیم زمانی که برای اولین بار فریلنسر می‌شدیم داشته باشیم!

1. کار روزانه خود را (فعلا) رها نکنید

همه ما این فانتزی تکراری در مورد ترک شغل خود را داشته ایم. می دانید، همان درخواستی که رئیستان درخواست مضحک دیگری می کند و شما تصمیم می گیرید که این فرصت عالی است تا به آنها بگویید واقعاً چه احساسی دارید، قبل از اینکه همکارانتان به چیزی بین تحسین و حسادت نگاه کنند…

… و در این فانتزی، ما همیشه با ظرافت وارد یک حرفه انفرادی پر سود به عنوان یک فریلنسر می شویم که در آن فهرستی پر از مشتریان دوست داشتنی داریم که همه به موقع پرداخت می کنند. اما این لغزش نرم به سمت فریلنسری به ندرت اتفاق می افتد. اِما، نویسنده مستقل، به شدت می‌خواست شغلش را رها کند و تمام وقت در یک سازمان غیرانتفاعی کار کند تا به دنیا سفر کند و رئیس خودش باشد. اما او به سختی یاد گرفت که شما می خواهید حداقل سه تا شش ماه از هزینه های زندگی (اجاره، قبض، غذا) پس انداز کنید تا شما را تا زمانی که فهرست مشتریان معمولی خود را پیدا کنید نگه دارید. ما به فریلنسرهایی که برای اولین بار کار می کنند پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه برای آخرین بار به طور چشمگیری از شر رئیس خود خارج شوید، همین کار را انجام دهند.

بنابراین فعلا کار روزانه و دائمی خود را ادامه دهید تا زمانی که وضعیت فریلنسری شما به ثبات تقریبا کامل می رسد و می توانید به صورت مستقل کار کنید. ما نمیخواهیم که شما ضرر کنید و یکباره فشار بسیاری را متحمل شوید.

2. کار آزاد را با ذهنی باز شروع کنید

اکثریت قریب به اتفاق نکات فریلنسینگ برای مقالات مبتدی که می خوانید به شما می گوید که باید از همان ابتدا جایگاه خود را پیدا کنید. این بدان معنی است که شما باید دقیقاً از همان ابتدای فریلنسری خود بدانید که چه نوع مشتریانی را هدف قرار می دهید و چه نوع خدماتی را به آنها ارائه می دهید.

این توصیه عالی برای فریلنسرها به طور کلی است. با قرار گرفتن در یک دسته بندی خاص، می توانید بسیار بیشتر از آنچه می توانید به عنوان یک فریلنسر که کمی از همه چیز را به همه ارائه می دهد، هزینه دریافت کنید. اما فریلنسرهای کهنه کار هشدار می دهند که هیچ راه بهتری برای یافتن آنچه دوست دارید وجود ندارد تا اینکه در حالی که هنوز در بازی فریلنسینگ نسبتاً جدید هستید، در صنایع و موقعیت های مختلف آزمایش کنید.

برای مثال، به‌عنوان یک کپی‌رایتر جدید که در نهایت می‌خواهد در نوشتن دنباله‌هایی برای برندهای زیبایی و سلامتی دوست‌دار محیط‌ زیست تخصص داشته باشد، از نوشتن چند صفحه فرود برای استارت‌آپ‌های SAAS نترسید تا نمونه کارهای خود را ایجاد کنید و مهارت‌های خود را منعطف کنید. به روش های جدید و متفاوت

3. با استفاده از پلتفرم های فریلنسری به دنبال مشتریان باشید

پلتفرم‌های فریلنسینگ مانند هایراکسرپت همیشه به‌عنوان مکان‌های جادویی برای فریلنسرهای جدید به بازار می‌آیند، زمانی که می‌خواهند بفهمند چگونه شغل فریلنسری پیدا کنند. اما ما اینجاییم تا نظر خود را به شما ارائه دهیم. پلتفرم‌های فریلنسینگ می‌توانند مکانی عالی برای یافتن کار باشند، به خصوص زمانی که کاملاً جدید هستید. اما پلتفرم‌های فریلنسری نیز می‌توانند جایی باشند (خوب، ما فقط می‌خواهیم آن را بگوییم)… شرکت‌های ارزان قیمت برای بهره‌برداری از زمان و استعداد فریلنسرهای بی‌تجربه می‌روند.

در هنگام استفاده از سایت های فریلنسری کاملا به شرایط و قوانین کاری دقت داشته باشید. همچنین در هنگام فعالیت یکسری قوانین و شرایط برای خدمات خود تعریف کنید تا هنگام عقد قرارداد به مشکل نخورید.  از فریلنسر های با تجربه دیگر کمک بگیرید: https://t.me/hireexperts_ir

4. با ایجاد پورتفولیو قدرتمند، اعتماد مشتریان را جلب کنید

اگر شما یک فریلنسر جدید هستید، مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند شانسی برای شما داشته باشند، می خواهند ببینند که چه چیزی روی میز آورده اید. ما بسیاری از فریلنسرها را دیده ایم که از این مرحله غرق شده اند. آنها احساس می کنند که از همان ابتدا باید یک وب سایت در سطح جهانی پر از آثار برنده جایزه داشته باشند تا به مشتریان احتمالی نشان دهند.

درست نیست! مشتریان فقط باید بررسی های لازم را انجام دهند تا تأیید کنند که می توانید کاری را که برای انجام آن استخدام کرده اند انجام دهید. در ابتدا، این نمی تواند چیزی بیش از یک پوشه ساده Google Drive باشد (فقط مطمئن شوید که به خوبی سازماندهی شده و فرمت شده است). زمان زیادی برای ایجاد آن وب سایت در سطح جهانی در Wix یا Squarespace در ادامه راه وجود خواهد داشت. در این زمان، جریان نقدی کافی خواهید داشت تا بتوانید شخصی را استخدام کنید تا یک وب سایت نمونه کارها را فقط برای شما بسازد!

آموزش آنلاین در مقابل آموزش آفلاین

 

5. اثری برای نمایش وجود ندارد؟ ثابت کنید با پروژه های «مشخصات» چه کاری می توانید انجام دهید

 

 

6. قیمت های مناسب را برای خدمات فریلنسری خود بیابید

7. یاد بگیرید که چگونه مانند یک حرفه ای به عنوان یک فریلنسر مذاکره کنید


8. تجربه ای در سطح جهانی از همکاری با مشتری ایجاد کنید


9. مطمئن شوید که از نظر قانونی مطابقت دارید

وقتی نوبت به اشتباهاتی می رسد که فریلنسرهای جدید مرتکب می شوند، این یکی از اشتباهات بزرگ است. با وجود اینکه شما فقط یک نفر هستید، همچنان با ارائه خدمات خود در ازای پرداخت، کسب و کاری را اداره می کنید. همانطور که در نقش جدید خود به عنوان یک فریلنسر / انفرادی رشد می کنید، می خواهید در مورد نوع گزینه های قانونی برای ساختار کسب و کار خود تحقیق کنید. هر کشوری قوانین خاص خود را خواهد داشت که در صورت عدم رعایت آن می تواند مجازات های سختی را در پی داشته باشد، بنابراین بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های خود با یک متخصص محلی مشورت کنید.

داشتن یک شرکت ثبت شده فقط برای جلوگیری از جریمه مقامات مالیاتی محلی شما نیست. با داشتن یک شرکت ثبت شده که اغلب مشمول نرخ مالیاتی متفاوت (پایین‌تری) هستید، می‌توانید صورتحساب مالیاتی خود را با هزینه‌کردن خریدهای تجاری بهینه کنید . اگر مشتری تصمیم بگیرد که شما را اذیت کند، داشتن یک شرکت ثبت شده می تواند به قراردادهای فریلنسر شما کمک کند تا از نظر قانونی دندان های بیشتری داشته باشید.

10. بله، شما نیاز به قرارداد فریلنسری دارید

قراردادهای فریلنسر چیز دیگری است که می تواند حتی برای عملگراترین فریلنسرها نیز باعث اضطراب شود. این یکی دیگر از رایج‌ترین اشتباهاتی است که فریلنسرهای جدید مرتکب می‌شوند – فکر می‌کنند که می‌توانند از قرارداد صرف نظر کنند و دعا کنند که همه چیز خوب پیش برود. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که همه راه‌هایی وجود دارد که وقتی شراکتی بدون قرارداد وجود دارد، همه چیز به اشتباه پیش برود: همه چیز، از دامنه خزش گرفته تا مشتری‌تان که وقتی صورت حساب را دریافت می‌کند، شما را شبح می‌کند. و بدون قرارداد، اساساً انجام کاری در مورد آن غیرممکن است.

در این خصوص اگر به مشاوره نیاز دارید با کارشناسان هایر اکسپرت ارتباط بگیرید. این 10 نکته فریلنسری که برای مبتدیان آماده شده است را حتما بخاطر بسپارید. 


همچنین مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

admin

زمان عضویت نویسنده: 1 دی, 1400

مدیریت وبسایت هایر اکسپرت - تمام سعی ما در فراهم ساختن بهترین فضای ممکن برای فریلنسر ها و کارفرمایان است.

پاسخ شما به دیدگاه