7 نکته برای موفق بودن کارمندان از راه دور

  1. خانه
  2. دسته بندی نشده
  3. جزئیات مقاله
7 نکته برای موفق بودن کارمندان از راه دور

سال‌ها پس از شروع همه‌گیری، فرآیند نصب اغلب از راه دور انجام می‌شود، زیرا بسیاری از شرکت‌ها به مدل کار از راه دور یا ترکیبی روی آورده‌اند. در این پست، می توانید دریابید که برای دستیابی به ادغام مجازی کارمندان جدید، چه مواردی را باید در هنگام نصب از راه دور در نظر بگیرید.

ارائه فناوری در زمان مقرر

به خصوص در نصب مجازی، کارکنان جدید باید تجهیزات لازم را داشته باشند و در روز اول خود کاملاً عملیاتی شوند. بنابراین، مطمئن شوید که لپ‌تاپ، هدفون و سایر تجهیزات کاری قبل از اولین روز کار کارمند به دستتان برسد. همچنین اطمینان حاصل کنید که دسترسی به ابزارهایی مانند Trello، Slack، Asana، Google Meets و البته شبکه شرکت فراهم است و تمامی برنامه های لازم نصب شده است. همه کارمندان با هر ابزاری آشنا نیستند، بنابراین باید جلسات آموزشی ارائه دهید یا راهنماهای مکتوب تهیه کنید.

یک فضای استقبال گرم ایجاد کنید

در اولین روز کاری، علیرغم اینکه تماس کاملا مجازی است، سعی کنید یک “فضای خوش آمدگویی” برای کارمند جدید ایجاد کنید. همه اعضای تیم باید از قبل مطلع شوند که یک کارمند جدید شروع به کار می کند و چه مسئولیت هایی را بر عهده می گیرد. علاوه بر تماس تصویری اولیه با تیم و ملاقات انفرادی با مدیر، اگر مدیریت برای استقبال از کارکنان جدید وقت بگذارد، نشانه قدردانی است. همه وصال های جدید باید این فرصت را داشته باشند که با برخی از اعضای تیم مدیریت آشنا شوند.

همچنین ارسال یک بسته خوشامدگویی برای همکار جدید یک حرکت خوب است. این می تواند مواد کاری مارک دار مانند پد، خودکار یا حتی لیوان قهوه، بطری نوشیدنی یا هودی باشد.

7 راه برای موفق بودن کارمندان از راه دور

استخدام جدید را با یک دوست جفت کنید

مخصوصاً در چند روز اول، مهم است که کارمند یک یا چند نفر تماس داشته باشد که همیشه برای پاسخ به سؤالات در دسترس باشند. این کار می تواند توسط یکی از اعضای تیم People یا یک دوست یا مربی که به همکار جدید کمک کرده و او را با مهمترین فرآیندها معرفی می کند، انجام دهد. این می تواند همکار از یک تیم یا از یک بخش کاملا متفاوت باشد. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر کارمند جدید فرهنگ سازمانی را در طول فرآیند پذیرش درک کرده و با آن یکپارچه شده است. برای این منظور می‌توانید یک جلسه ارزش اصلی به‌طور منظم به رهبری تیم People ایجاد کنید.

زمانی را برای مبادله منظم اختصاص دهید

همچنین منطقی است که شرایط چارچوب خاصی را برای یک مبادله معمولی تعیین کنید، به عنوان مثال، چک روزانه در هفته اول. فعالانه به کارمندان جدید نزدیک شوید و بررسی کنید که آیا همه چیز درست است یا سؤالی وجود دارد که آنها نیاز به کمک دارند. می‌توانید از ویکی‌های شرکتی مبتنی بر وب، مانند Confluence، برای تهیه یک صفحه پرسش‌های متداول استفاده کنید، که شامل مهم‌ترین موضوعات برای پیوستن‌های جدید مانند درخواست مرخصی، تماس با بیمار، رزرو اتاق جلسه، یا اینکه با چه کسی برای مسائل فناوری اطلاعات تماس بگیرید.

انتظارات و اهداف را به وضوح تدوین کنید

مطمئن شوید که انتظارات کارکنان جدید را در طول فرآیند به وضوح بیان می کنید. برای انجام این کار، می‌توانید یک برنامه حضوری ایجاد کنید که مشخص می‌کند کارمند چه اهداف مشخصی را باید برآورده کند و گفتگوهای بازخوردی منظمی را در دوره آزمایشی برای بررسی نحوه عملکرد کارمند و رسیدن به اهداف تنظیم کنید.

تعاملات اجتماعی را در تیم تقویت کنید

از آنجایی که وقت استراحت مشترک ناهار در محل یا گپ زدن در یک استراحت قهوه در آشپزخانه دیگر در محیط راه دور امکان پذیر نیست، ایجاد موقعیت هایی در فضای مجازی نیز مهم است که در آن کارمندان بتوانند در یک زمینه معمولی با یکدیگر آشنا شوند. تعامل تیمی را با استراحت های مجازی قهوه، ناهار یا آبجو بعد از کار تشویق کنید. می‌توانید خودتان این موارد را ترتیب دهید، از تیم بخواهید این کار را انجام دهد، یا حتی از عضو جدید تیم بخواهید قرارهای خود را تعیین کند. به عنوان مثال، با ابزارهایی مانند Wonder، کارمندان می توانند به شیوه ای سرگرم کننده و غیررسمی با یکدیگر آشنا شوند.

بازخورد جمع آوری کنید

همیشه می‌توانید با جمع‌آوری بازخورد در مورد آن، فرآیند ورود از راه دور خود را بهبود ببخشید. چی خوب شد؟ چه چیزی می تواند از دیدگاه کارمند بهبود یابد؟ از پرسیدن این سؤالات دریغ نکنید و پذیرای انتقاد و پیشنهادات برای بهبود باشید – این برای ورود به سیستم در آینده مفید خواهد بود.

admin

زمان عضویت نویسنده: 1 دی, 1400

مدیریت وبسایت هایر اکسپرت - تمام سعی ما در فراهم ساختن بهترین فضای ممکن برای فریلنسر ها و کارفرمایان است.

2 دیدگاه

پاسخ شما به دیدگاه